KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11397318
*
nr 1139 7318
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Etsning, Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:52:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 22:26:44
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik man vid kamin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ulf Johansson
nr 1139 7318
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Etsning, Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 22:26:44 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik man vid kamin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19